אודות

פרופ יעקב בן חיים

פרופ׳ יעקב בן חיים

מנהל יחידת אורולוגית ילדים בבית החולים דנה (איכילוב) לילדים משנת 1997

פרופ' בן חיים בוגר הפקולטה לרפואה בטכניון בחיפה בהצטיינות משנת 1987, סיים התמחות באורולוגיה בבית החולים תל השומר בשנת 1993, ותת התמחות באורולוגית ילדים בשנת 1995, בבית החולים Johns Hopkins בבולטימור שבמרילנד, הנחשב מבתי החולים המובילים בארצות הברית.

פרופ' יעקב בן חיים חבר סגל בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב משנת 1999. במסגרת זו מרצה בלימודי המשך לרופאים מתמחים באורולוגיה, ומדריך סטודנטים לרפואה בתחום של אורולוגית ילדים ואורולוגיה כללית. 

פרופ' בן חיים מרצה בכנסים מקצועיים בנושא אורולוגית ילדים בארץ ובחו"ל. הוא העביר עשרות מצגות בכנסים רפואיים בעולם, כתב ופרסם עשרות מאמרים מקוריים בעיתונות רפואית מקצועית עולמית, בנוסף לכך פרסם תיאורי מקרה, וכתב פרקים בספרות רפואית מקצועית.

פרופ' יעקב בן חיים מנהל גם את מרפאת אורולוגית ילדים בבית החולים דנה לילדים איכילוב. הוא משמש בנוסף כרופא בכיר במחלקה האורולוגית בבית החולים איכילוב, ובמסגרת זו מטפל גם במבוגרים. במסגרת תת התמחות באורולוגית ילדים פרופ' יעקב בן חיים הוכשר להתמודד עם מומים מורכבים מאוד בדרכי השתן התחתונות, כאשר המורכב שבהם הינו שלפוחית ושופכה פתוחים לגמרי, הממוקמים בבטן התחתונה (אקסטרופיה של כיס השתן). מום זה נחשב אחד מהמומים המורכבים ביותר, הדורש מיומנות גבוהה בביצוע הניתוח, שנחשב ניתוח מורכב ביותר המבוצע במספר שלבים. מום מולד בפיית השופכה שאינה מגיעה לקצה איבר המין – היפוספדיאס, מצריך ניסיון רב בביצוע הניתוח הנדרש לתיקונו. ניסיון זה נדרש כדי לבחון את השיטה או הדרך הנכונה להתמודדות בכל מקרה ומקרה. 

פרופ' יעקב בן חיים ביצע עד היום אלפי ניתוחים אורולוגיים לתיקון מומים מולדים למיניהם, ומעל אלפיים ניתוחי היפוספדיאס. תיקון לא מוצלח של היפוספדיאס ועקמת הפין, עלול לגרום להשלכות פסיכולוגיות, השלכות על התפקוד המיני, ולעיתים השלכות על הפוריות.

פרופ' בן חיים בעל ידע וניסיון רב בביצוע ניתוחי מום מולד בפיית השופכה (היפוספדיאס), במיוחד במקרים מורכבים לאחר ניתוחים כושלים, בהם בוצע ניתוח שמטרתו לתקן מום מולד בפיית השופכה, שלאחריו הופיע סיבוך או כשלון בתיקון המום. 

פרופ' יעקב בן חיים בעל ידע וניסיון רב במגוון רחב של שיטות ניתוחיות, בהתאם לסוג ורמת החומרה של המום המולד. הוא פיתח שיטות ניתוחיות במיוחד בפתרון של מומים באיבר המין. פרופ' יעקב בן חיים מבצע ניתוחים בשיטות חדשניות זעיר פולשניות ללא חתכים, או חתכים קטנים בבטן. ניתוח שמבוצע בשיטה זעיר פולשנית – אנדוסקופית, לפרוסקופית או לפרוסקופיה רובוטית, מפחית סיבוכים, מאפשר החלמה וחזרה לשגרה יותר מהירה, ומשאיר צלקות מזעריות.

 

אני מאמין

תמיד שאפתי לעסוק במקצוע טיפולי העוזר לאנשים, ואין כמו מקצוע הרפואה ליישם זאת. כשנדרשתי לבחור תחום התמחות שבו תרומתי תהיה המשמעותית ביותר, בחרתי לעסוק בטיפול במומים מולדים בילדים שכל החיים לפניהם. חלק חשוב להצלחת הטיפול הוא מתן שירות רפואי איכותי, זמין ובאווירה נוחה ונעימה.

הנני מקבל את מטופלי במרפאה חדשה ונגישה ברמת החייל בתל אביב, אשר ערוכה גם לילדים. המרפאה מצוידת במכשיר אולטראסאונד אורולוגי המאפשר אבחנה מדוייקת יותר מעבר לבדיקה גופנית.

כמו כן הנני מקפיד לנתח את מטופלי רק בבתי חולים פרטיים חדישים. המצוידים במכשור המתקדם ביותר לבטיחות מטופלי. מתוך שאיפה למצויינות איני נרתע מהתמודדות עם בעיות מורכבות ביותר, גם במקרים הדורשים ניתוחים חוזרים, לאחר כישלון ניתוח קודם.

אני סבור שניתוח יש לבצע רק כאשר הוא באמת נדרש ואין דרך חלופית אחרת. כשניתן אני מנתח בדרכים זעיר פולשניות (אנדוסקופיה, לפרוסקופיה ולפרוסקופיה רובוטית) המאופיינות במזעור כאבים וצלקות ובהחלמה מהירה. לעיתים במידת הצורך הנני משתף פעולה עם רופאים בתחומים משיקים כגון: נפרולוגית ילדים, כירורגית ילדים, כירורגית פלסטית ילדים, נוירוכירורגית ילדים, ואנדוקרינולוגית ילדים, על מנת לתת את הטיפול המיטבי לחולה.

אנוכי וצוות המרפאה זמינים למתן מענה לכל שאלה. בברכת בריאות שלמהפרופ' יעקב בן חיים.

Call Now Button